Tydzień życzliwości -podsumowanie

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które narodziło się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. World Hello Day był odpowiedzią na wybuch konfliktu między Egiptem a Izraelem, a pozdrawianie się nawzajem było aktem troski o pokój na świecie. Głównym przekazem, jakie niesie takie pozdrawianie się, było pokazanie, że komunikacja międzyludzka jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż konflikt zbrojny.
               Od 21- 25 listopada w naszej szkole trwał tydzień życzliwości. W tym czasie uczniowie i nauczyciel mogli wysyłać do siebie listy, laurki z miły słowem przez specjalną skrzynkę, która stała w świetlicy. Następnie wychowawcy świetlicy segregowali laurki na poszczególne klasy i przekazywali adresatom. Miło Nam stwierdzić, że akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, a co najważniejsze przyniosła dużo uśmiechu naszym uczniom. Do akcji włączyli się również nauczyciele, co sprawiło, że przez tydzień wszyscy świętowaliśmy i dzieliliśmy się życzliwością.
               Wychowawcy świetlicy serdecznie wszystkim dziękują za zaangażowanie w akcję.
Bądźmy dla siebie mili nie tylko od święta.