Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie odbyła się 19.09.2022, wybrali się na nią uczniowie klas I- III. Dzieci brały udział w warsztatach pt." Jesień na wsi", w których liczne stanowiska i pokazy przybliżyły im wszelkie jesienne prace gospodarskie związane ze zbiorami i przygotowaniami do zimy.

Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz młocarni szerokomłotnej napędzanej przez lokomobila oraz śrutowanie zboża w młynku kieratowym napędzanym siłą wołów. Zajęcia były ciekawe, a każde dziecko mogło spróbować swoich sił i wziąć udział w jesiennych wiejskich zajęciach takich jak: młócenie cepami, młocarniami ręcznymi i mechanicznymi, czyścić zboże za pomocą wialni i sit, parowanie soków i wyrób kompotów , suszenie owoców, warzyw i grzybów oraz kiszenie ogórków i kapusty. Dopełnieniem wycieczki był przejazd bryczką.