Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Pożegnanie absolwentów

W dniu 24 czerwca br. o godz.10.30 w sali gimnastycznej w Strykowie rozpoczęła się uroczystość zakończenia edukacji w szkole podstawowej  dla uczniów klas ósmych. Uczestniczyli w niej m.in. pan Mirosław Kałek (Wiceburmistrz Miasta i Gminy Stęszew), pan Tomasz Szymański (sołtys wsi Strykowo), pan Bernard Jankowski ( komendant OSP w Strykowie), radna pani Barbara Sikorska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Daria Brzostowska, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice oraz główni bohaterowie- absolwenci, którzy na początku złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor i wychowawcy klas wręczali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, a także nagrody uczniom, którzy wyróżnili się działalnością społeczną tudzież osiągnięciami w różnych konkursach, czy zawodach sportowych. Nie obeszło się też bez podziękowań i gratulacji dla rodziców.

W roku szkolnym 2021/2022 tytuł prymusa otrzymali: Joanna Paśka, Bartosz Targowski, Wiktor Polaczek (z klasy 8b) oraz Sandra Krupa ( z klasy 8a). Uczniowie ci wpisali się do Złotej Księgi. Najlepszą absolwentką została Joanna Paśka, a najwyższą średnią w obu klasach ósmych wypracowała Sandra Krupa. Gratulujemy!!!

Pan dyrektor w ciepłych słowach pożegnał odchodzącą na emeryturę panią Marię Przychodniak, a także podziękował za pracę w Radzie Rodziców paniom: Karolinie Piekarskiej oraz Grażynie Lulczyńskiej.

W części artystycznej uroczystości pojawiły się ulubione powiedzonka nauczycieli oraz przegląd uwag uczniowskich wpisanych do dziennika. Można było powspominać niezapomniane chwile i przy okazji wspólnie się pośmiać.

Uroczystość zakończyła się polonezem wykonanym przez absolwentów.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości".