Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie z leśnikiem

Uczniów z klas I - III odwiedziła pani leśnik pracująca w nadleśnictwie Konstantynowo.

Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, opowiedział o tym, co dzieje się w przyrodzie wiosną.Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, przypomniała roślinność występującą w lesie oraz  poszerzyła nasze wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami. Przypomniała, jak należy zachowywać się w lesie.Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymali zakładki do książek z motywami lasu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę naszych uczniów.