Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Zasady pracy szkoły i przedszkola w okresie od 20.12 do 09.01

Drodzy Państwo,

W związku  z podpisaniem przez ministra edukacji i nauki rozporządzenia w sprawie zawieszenia zajęć w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia podaję garść najważniejszych informacji (od myślników):

1. Szkoła:

- lekcje trwają 45 minut (z możliwym podziałem: 30 minut pracy z nauczycielem, 15 minut pracy własnej; w klasach 1-3 lekcje trwają 30 minut)

- godziny rozpoczęcia poszczególnych godzin lekcyjnych nie ulegają zmianie – plan dzwonków znajduje się na stronie szkoły

- uczniowie podczas sprawdzania obecności na początku lekcji zobowiązani są do uruchomienia kamer i mikrofonu

- na prośbę nauczyciela uczeń jest zobowiązany włączyć kamerę video. Brak włączonej kamery oraz informacji, że uczeń ma problem z kamerą na czacie skutkować będzie wstawieniem nieobecności na danej lekcji

- osoby wyłączające kamery lub mikrofony innym osobom otrzymywać będą uwagi negatywne

-godziny lekcyjne oznaczone w planie lekcji jako MEN w okresie nauki zdalnej nie odbywają się

- w trakcie nauki zdalnej – z uwagi na bardzo dużą absencję nauczycieli – nie będzie zastępstw doraźnych za nieobecnych nauczycieli

- dzieci posiadające orzeczenia mogą korzystać z nauki zdalnej z terenu szkoły – w tym celu rodzic przesyła do sekretariatu własnoręcznie napisany wniosek wraz z informacją o tym, że dziecko posiada orzeczenie (nie dotyczy opinii)

- dla uczniów klas 1-3 jest możliwość zorganizowania świetlicy porannej oraz popołudniowej w stałych godzinach pracy pod warunkiem przesłania własnoręcznie napisanego wniosku przez rodziców z informacją o tym, że rodzice nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie wraz z podaniem uzasadnienia.

- uczniom korzystającym ze świetlicy szkolnej z klas 1-3, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki organizuje się naukę zdalną z terenu szkoły (wówczas prosimy dzieci dowożone o kontakt z sekretariatem w sprawie ustalenia dowozów).

- zajęcia dodatkowe (koła zainteresowań, zkk, wyrównawcze, etyka) odbywają się zgodnie z planem lekcji.

- o formie i sposobie prowadzenia zajęć rewalidacyjnych nauczyciel prowadzący informuje rodziców dzieci indywidualnie

- nie ma możliwości zorganizowania lekcji zdalnych z terenu szkoły dla uczniów klas 4-8 lub posłania tych dzieci do świetlicy

2. 17.12 - szkoła:

- uczniowie mają 1 i 2 lekcję normalnie, zgodnie z planem

- na 3 lekcji odbywają się wigilie klasowe

- na 4 i 5 lekcji są jasełka i koncert kolęd

- odwóz dzieci o 12.30, brak drugiego odwozu

- dzieci zabierają wszystko z szafek

2. 17.12 – przedszkole

- odwóz tylko o 12.30

- odbiór dzieci po 12.30 we własnym zakresie

- pozostałe rzeczy bez zmian

3. przedszkole

- zajęcia wczesnego wspomagania i logopedii odbywają się zgodnie z planem

- zajęcia ogólnorozwojowe, angielski, religia zgodnie z planem w okresie 20-22.12 oraz 3-5.01

- przedszkole funkcjonuje w normalnych godzinach (6.30-16.30)

- w dniu 23.12 dowóz i odwóz dzieci we własnym zakresie, tak samo w dniach 24-31.12 oraz 07.01 – dot. dzieci  5 i 6 letnich

- dzieci 3 i 4-letnie dowóz i odwóz we własnym zakresie

- odpłatność za obiady od 23 grudnia do 31 grudnia należy uiszczać na bieżąco u p. Kasi Nowak

- w związku z brakiem dowozów w dniu 23 grudnia, uprzejmie proszę o zgłaszanie do nauczycieli przedszkola obecności dzieci w tym dniu (termin zgłoszeń: 20.12).

UWAGA!

Zmieniają się zasady zgłaszania zachorowań uczniów i nauczycieli do SANEPIDu (zaszczepieni i niezaszczepieni) zostają zgodnie z decyzją SANEPIDu zgłoszeni i skierowani na kwarantanny i jeśli zostanie ona nałożona, to osoba w pełni zaszczepiona powinna się zgłosić (skontaktować) z SANEPIDem w celu jej zniesienia.