SREBRNE I BRĄZOWE MEDALISTKI IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKYO GOŚCIŁY W NASZEJ SZKOLE

W minionym tygodniu, 1 października, w murach naszej szkoły gościliśmy medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokyo Karolinę Naję, Annę Puławską, Justynę Iskrzycką, Helenę Wiśniewską oraz ich trenera Tomasz Kryk.

Zawodniczki są reprezentantkami Polski w kajakarstwie. Karolina Naja i Anna Puławska to dwukrotne medalistki Igrzysk Olimpijskich, tryumfowały w dwójce kajakowej na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal, natomiast w czwórce zdobyły brązowy medal. Helena Wiśniewska i Justyna Iskrzycka są brązowymi medalistkami w czwórce.

Należy nadmienić, że jesteśmy jedyną szkołą, która miała okazję gościć wszystkie cztery panie z medalowej łódki. Medalistki powitała pani Joanna Kryk, a następnie opowiedziała o ich najważniejszych sukcesach, warto było wspomnieć, że dziewczyny w swojej karierze zdobywały liczne medale podczas Mistrzostw Świata i Europy trenując pod okiem Tomasza Kryk. Po przedstawieniu gości został wyświetlony film obrazujący start kajakarek na IO. W dalszej części spotkania przedstawiciele redakcji gazetki szkolnej „Kor-wieści” przeprowadzili wywiad z gośćmi, również pozostali uczestnicy spotkania zadawali pytania zawodniczkom i trenerowi na nurtujące ich tematy.

Olimpijki przywiozły ze sobą kajak startowy i medale IO, co było niemałą atrakcją, były też rozdawane zdjęcia z autografami, uczniowie również chętnie fotografowali się z dziewczynami.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Miło nam, że dzieci i młodzież ZSP w Strykowie mogli poznać sportowców reprezentujących nasz kraj na arenach międzynarodowych i usłyszeć, jak ciężką pracą dochodzi się do sukcesów, jak ważny w życiu jest sport, zdrowe odżywianie, czy dbałość o zdrowie.