Świetlica od 01.09.2020 r. - informacje

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że świetlica szkolna w nowym roku 2020/2021 będzie działać w godzinac od 11.45/12.30 (w zależności od zakończenia zajęć przez klasy 1-3) do 16.00

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19, prosimy Państwa o zapisywanie dzieci do świetlicy wyłącznie w sytuacjach, gdy dziecko nie ma zapewnionej opieki. Dbając o wspólne bezpieczeństwo, prosimy o przemyślane zapisy.

Dokonując zapisów do świetlicy należy podać dane, wraz z numerami dowodów osobistych i numerów kontaktowych wszystkich osób upoważnionych do odbioru dziecka.

W sytuacji, gdy Rodzice ucznia poniżej 10 roku życia wyrażają zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu po skończonych zajęciach obowiązującą w całym roku szkolnym, lub określonym przez Rodzica czasie, należy złożyć taką informację w formie pisemnej w sekretariacie szkoły.

Rodzice upoważniający do odbioru dzieci ze szkoły starsze, ale niepełnoletnie, rodzeństwo są zobowiązani do przekazania takiej pisemnej informacji wychowawcy klasy, opiekunom świetlicy. Wpis powinien zawierać klauzulę: „biorę pełną odpowiedzialność za samodzielny powrót moich dzieci do domu”.

Zmianie ulegnie charakter zajęć w świetlicy – brak dywanu, ograniczenia w poruszaniu się dzieci podczas trwania zajęć, niemożność korzystania z trudnych w dezynfekcji gier czy zabawek i przynoszenia ich z domu.

Wychowawcy będą dokładali starań, aby pomimo trudności związanych z reżimem sanitarnym, czas spędzany przez uczniów w świetlicy był wartościowy i ciekawy.

Jeśli zdecydują się Państwo na zgłoszenie dziecka do świetlicy, bardzo prosimy o rozmowę i uświadomienie dziecku, że zajęcia w których będą uczestniczyć w świetlicy, mogą różnić się od tego, co pamiętają z ubiegłego roku szkolnego.

Zapisy do świetlicy trwają do 04 września. Termin nieprzekraczalny. Dzieci korzystający z dowozów są zapisani na czas oczekiwania na autobus automatycznie.

Forma zapisów:

- można pobrać formularz z zakładki świetlica i podpisany dostarczyć do sekretariatu lub wysłać go w formie skanu w MOBIdzienniku na konto sekretariatu

- można pobrać formularz od wychowawcy klas 1-4 i dostarczyć podpisany do wychowawcy lub wysłać go w fomie skanu w MOBIdzienniku na konto sekretariatu