Wycieczka do Rogalina

Dnia 18.04.2024r. uczniowie klas 4,5,6,7,8  byli na wycieczce w Muzeum Pałacu w Rogalinie.

Pałac w Rogalinie to muzeum i jedna z najważniejszych polskich rezydencji XVIII wieku. Jest nie tylko urokliwie położony, ale również posiada bogatą historię. Poznaliśmy życie rodziny Raczyńskich zwiedzając pałacowe pokoje, powozownię i galerię malarstwa. Ta ostania zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ w Rogalinie podziwiać można płótna najwybitniejszych malarzy polskich przełomu XIX i XX wieku: największy obraz Jana Matejki „Dziewica Orleańska” oraz płótna Jacka Malczewskiego, Juliana Fałata, Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego, a także dzieła znanych artystów zagranicznych. Kolekcję tę stworzył Edward Aleksandr Raczyński - wielki znawca sztuki. Oprócz zdobytej wiedzy wzięliśmy udział w warsztatach pt. ”Gra w sztukę”, „W XIX wiecznej biblioteczce”.