Janusz Korczak - patron dziecięcych marzeń

Miesiąc marzec  dla całej szkolnej społeczności był czasem , w którym staraliśmy się w różnych formach przedstawić sylwetkę naszego patrona, przypomnieć i utrwalić wartości wychowawcze Starego Doktora.

Uczniowie klas I-III pod hasłem „Mam prawo do …”omawiali podstawowe prawa i obowiązki dziecka ,przedstawiając je potem w formie plakatów.

Uczniowie klas IV-VIII  pod hasłem „Słowa mają moc” skupili się na wybranych cytatach z twórczości wielkiego pedagoga, na lekcjach wychowawczych wspólnie z wychowawcą starali się zrozumieć ich sens i przedstawić to w formie plakatów.

Podsumowaniem naszej pracy był apel,  podczas którego zaprezentowane zostały efekty pracy poszczególnych grup.

Oprócz plakatów uczniowie zaprezentowali wiersze ,które napisali o Korczaku, podkreślając w nich szczególnie jego wielką miłość i oddanie dzieciom.

Wzruszającym momentem dla wszystkich było zaśpiewanie przez członków kółka artystycznego „Ballady o Starym Doktorze”.

Nie zabrakło również podkreślenia ,że Janusz Korczak uczył jak kochać dziecko.

Dlatego też członkowie kółka teatralnego zwrócili się do dorosłych z  „Apelem Twojego dziecka”. Jest to inspirowana tekstami Korczaka prośba dziecka do rodziców. Warto się w nią wsłuchać.