Król Maciuś I z wizytą w przedszkolu.

8 kwietnia  do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość w pięknym czerwonym płaszczu, koronie na głowie i z berłem w ręku.

Dzieci od razu rozpoznały ,że to król Maciuś I i przywitały go gorąco.

Do tej wizyty  przygotowywali  się bardzo solidnie . W marcu  poznawali fakty dotyczące życia i działalności naszego patrona Janusza Korczaka. Na zajęciach w poszczególnych grupach wykonywali  prace plastyczne związane z królem Maciusiem i Januszem Korczakiem.

Efektem tej pracy była przepiękna książeczka, portrety i plakaty, które dzieci podarowały Maciusiowi.

Podczas spotkania, odpowiadając na pytania króla Maciusia , wykazali  się dużą wiedzą związaną z prawami i obowiązkami dzieci.

Nasz gość był bardzo zadowolony i na koniec poprosił dzieci ,aby pobawiły się z nim, bo on chociaż król, to tak jak każde dziecko chce się bawić.

Spotkanie zakończyło się więc radosną zabawą. I oto chodziło, bo jak powiedział Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.